Як тепер дивитися українські телеканали?

Що відбувається?

З січня 2020 року медіагрупи в Україні почнуть кодувати супутниковий сигнал. Це означає, що близько 4,5 млн домівок, які мають безкоштовне супутникове ТБ, не зможуть більше дивитися улюблені шоу та серіали через «тарілку». Тепер за перегляд телеканалів доведеться платити. На думку експертів, популярні пакети, в які входить близько 100 каналів істотно подорожчають.

Чому сигнал кодують?

Безкоштовний сигнал, що ловлять українці, насправді є технічним та призначений для провайдерів, які мають доставляти його для користувача. В Україні компанії встановлювали супутникові тарілки, не повідомляючи клієнтам, що вони дивляться технічний сигнал. Таким чином, фактично такі користувачі є піратами.

Також через супутник незакодований сигнал українських телеканалів доходить до мешканців інших країн. Вони можуть дивитися канали безкоштовно, що є порушенням законодавства Європейського Союзу.

Які канали не будуть доступні ?

Закодують 23 телеканали чотирьох найбільших медіа-груп України:

  • 1+1 media: 1+12+2ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;
  • StarLightMedia: СТБICTVНовий канал, М1, М2, Оце;
  • Inter Media Group: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;
  • Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Близько 40 регіональних та нішових телеканалів залишаться у відкритому доступі.

Як тепер дивитися українські канали?

Способів багато, тож зовсім без розваг ви не залишитеся:

  • Більшість сучасних телевізорів обладнані вмонтованим Т2 тюнером, за допомогою якого можна переглядати канали у відкритому доступі.
  • Додатково встановити Т2 тюнер, яких зара чимало на ринку.
  • Також є можливість придбати підписку на онлайн-сервіс, який працює через інтернет та надає доступ до різноманітного контенту, в тому числі телеканалів. Приєднатися можна до будь-якого сервісу незалежно від вашого інтернет-провайдера. Наприклад, в Україні працюють Megogo, Divan.TV, Oll.TV, Omega TVSweet.TV та інші. Для перегляду вам потрібен телевізор зі SmartTV чи приставкою. Або телебачення можна дивитися на ноутбуках та смартфонах.